• خبر

توضیحات

اصلی ترین دلایل رد درخواست ویزای تحصیلی :

1-عدم توانایی در پرداخت هزینه های تحصیل و یا هزینه های زندگی.

زمانی که متقاضی درخواست ویزای تحصیلی کانادا را ارائه می دهد، باید به دولت کانادا ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل، هزینه های سفر به کانادا و پرداخت هزینه های همراهان را دارا می باشد. معمولا، دولت کانادا از متقاضی گردش حساب 6 ماهه از متقاضی درخواست می کند که نشان دهد که سرمایه شما کافی است و یا خیر. اگر به دولت کانادا ثابت شود که متقاضی توانایی حمایت خود و خانواده اش در کانادا را ندارد، درخواست ویزای تحصیلی ایشان را رد می کند

2- عدم اطمینان افسر ویزا از ترک کانادا پس از تحصیل

ویزای تحصیلی کانادا، یک ویزای موقت است و دوره اعتبار و تاریخ انقضا دارد. متقاضی ویزای تحصیلی کانادا باید در برنامه تحصیلی خود، این موضوع را برای دولت کانادا مشخص کند که پس از اتمام دوره تحصیل کانادا را ترک خواهد کرد.
این بدان معنا نیست که متقاضی نمی تواند درخواست تحصیل خود را گسترش دهد و یا برای همیشه در کانادا اقامت داشته باشد. در حقیقت برنامه های بسیاری توسط دولت کانادا طراحی شده است تا به دانشجویان کمک کند تا در تحصیل و یا اقامت دائم، بتوانند در کانادا مشغول به کار باشند.
در حقیقت، این موضوع بدین معنا است که افسر ویزا باید اعتماد کند که زمانی که شما دارای وضعیت اقامت قانونی هستید، از کانادا خارج نشوید.

3- عدم انتخاب برنامه های مطالعاتی مرتبط با رشته تحصیلی

درخواست های ویزای تحصیلی کانادا، گاهی اوقات به دلیل انتخاب برنامه های مطالعاتی غیر معقول، رد می شود. به طور مثال، فردی با لیسانس پرستاری از فیلیپین و تجربه کاری در این زمینه، درخواست ویزای تحصیلی کانادا در رشته هتل داری را ارائه می دهد که این خود می تواند مورد سوال افسر ویزا باشد.

4- نامه های پذیرش دانشگاهی غیر معتبر

برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی باید یک نامه پذیرش تحصیلی و یا اجازه تحصیل به سفارت کانادا ارائه دهد. موسسه ای که گواهی پذیرش تحصیلی را صادر می کند، باید یک موسسه ثبت شده و معتبر در کانادا باشد. اگر مامور ویزا شک داشته باشد که نامه پذیرش شما حقیقی است و یا اینکه شما توانایی براورده کردن نیاز های موسسه را ندارید، درخواست ویزای شما را رد خواهد کرد.

5- عدم اطلاع افسر ویزا از سوابق سفری و مدارک هویتی

اگر متقاضی سوابق سفری و مدارک هویتی خود را ارائه ندهد، ممکن است افسر ویزا درخواست ویزای ایشان را رد کند. افسر ویزا باید قادر به شناسایی این نکته باشد که آیا متقاضی از نظر پزشکی و یا جرایم به کانادا غیر قابل قبول است یا خیر.

6-فاصله زیاد از فارغ التحصیلی مدرک قبلی

Instagram
SOCIALICON