روادید یا ویزا

امتیاز دهید
(0 رای)

ویزا یا روادید، در واقع اجازه ورود به یک کشور خارجی است که باید ازطریق قانونی از آن کشور گرفته شود. برای گرفتن این اجازه (ویزا) به سفارت خانه یا کنسولگری کشور مورد نظر مراجعه کرده و نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل فرم ها اقدام میکنید.

روادید یا برگه اجازه ی ورود که ضمیمه گذرنامه یا پاسپورت فرد میگردد، نشانده ی این است که نمایندگان دولت آن کشور در سفارتخانه پس از بررسی و احراز شرایط فرد متقاضی برای ایشان ویزا را صادر میکنند.

توجه داشته باشید که برای گرفتن ویزا داشتن گذرنامه یا پاسپورت الزامی است و گذرنامه ی فرد نشان دهنده هویت ایشان در سفارتخانه می باشد. بدیهی است تنها با پاسپورت می توانید ویزا را اخذ نمایید و ارائه شناسنامه و یا کارت ملی برای این منظورکاربردی نخواهد داشت.

همچنین با توجه به تابعیت افراد، ورود به برخی کشورها نیازی به اخذ ویزا ندارد و افراد می توانند بر اساس تفاهم نامه لغو روادید که بین کشورها امضا میشود ، وارد کشور مورد نظرشان شوند.

 

از آنجا که گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شما در یک کشور خارجی،و ویزا به منزله اجازه ورود قانونی شما به خاک آن کشور است، لذا در نگهداری ومحافظت از آن باید کوشا باشید.

 

همچنین به منظور جلوگیری از مشکلات به وجود آمده ازمفقود شدن یا سرقت گذرنامه، از تمامی صفحات گذرنامه و ویزا ی خود ۲ سری فتوکپی تهیه کنید ویکسری را در محل اقامت گذاشته و سری دیگر را همراه خود داشته باشید تا در مواقع لزوم از آنها استفاده نمایید.

 

بازدید 975 مرتبه
سایر مطالب این بخش: انواع ویزا.. »

گالری تصاویر

بالای صفحه