فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و هم اقیانوس اطلس می‌باشد. در زمینه‌هایی چون فرهنگ، علوم بنیادی، صنعت و فناوری، هنر، نظام، اقتصاد و سیاست، فرانسه یکی از کشورهای مهم و تأثیرگذار جهان می‌باشد. در زمینهٔ استانداردهای بین‌المللی، فرانسه را می‌توان از کشورهای پیشرو دانست. استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی فرانسه را از جمله کشورهای ایده‌آل برای زندگی معرفی می‌کند.

فرانسه عضو توافقنامه شنگن است. متقاضیان ویزای شنگن که قصد سفر به کشور فرانسه را دارند می توانند از خدمات ویزای فرانسه در شرکت خاطرات خوش سفر استفاده نمایند. لازم به ذکر است متقاضی می بایست دارای حداقل شرایط یعنی دارا بودن شغل و مدارک مربوط به آن و همچنین دارا بودن حساب بانکی با موجودی مکفی جهت سفر به اروپا باشد.

مدارک مورد نیاز

فرم درخواست ویزا را به زبان فرانسوی پر کنید و امضا و تاریخ بزنید.
دو عکس رنگی با زمینه روشن که ابعاد آن ۳/۵ در ۴/۵ باشد.
پاسپورت: اعتبار ویزای شما تا هر وقتی باشد اعتبار پاسپورت باید حداقل ۳ ماه از آن بیشتر باشد و حداقل دو صفحه مهر نخورده داشته باشد.
سند هویتی شخصی شامل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
اسنادی که وضع اجتماعی کاری و مالی شخص را نشان می دهد؛ مثلا کارمندان باید نامه ای از کارفرمای خود به زبان اصلی ارائه دهند و سه فیش آخر حقوق و سه پرینت آخر بانکی را هم همراه خود داشته باشند.
گواهی ای که نشان دهد شما در فرانسه محل سکونت دارید مثل رزرو هتل.
بیمه نامه بین المللی پزشکی
رزرو بلیط هواپیمای رفت و برگشت