فعالیت وب‌ سایت خاطرات خوش سفر ، با مجموعه قوانین جرائم اینترنتی و مقررات تجارت الکترونیکی و نیز مجموعه قوانین دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منطبق است.

کاربران نباید هیچ مطلبی را که با شئونات اخلاقی و اسلامی ایران مغایرت دارد نشر کنند. در صورتی که تخلفی در این زمینه انجام شود؛ شناسه کاربری کاربر حذف می شود.

سوء استفاده از نام خاطرات خوش سفر به شکل های مختلف سایت اینترنتی خاطرات خوش سفر، مکاتبات خاطرات خوش سفر یا استفاده از نامهای مشابه که شبهه برانگیز باشد ممنوع است. در صورت مشاهده این موارد خاطرات خوش سفر می تواند به مراجع قانونی ذی صلاح، دادگاه رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل یا خارج کشور شکایت کند.

کلیه حقوق معنوی محتوایی مثل متن، عکس یا فیلم بر روی این وب‌ سایت توسط متخصصان و نویسندگان سامیتا تولید شده است و به وب سایت خاطرات خوش سفر تعلق دارد و فقط نیز این وب‌ سایت حق ویرایش، حذف و یا بازنشر این محتویات را دارد.

سوء استفاده از محتویات وب سایت مثل اطلاعات، عکس‌ها، نحوه سازمان‌ دهی و دسته بندی مطالب، نقشه‌ ها، طرح ها، ایده‌ ها، لوگو و…پیگرد قانونی دارد.همه خدمات و محتویات در وب سایت خاطرات خوش سفر برای استفاده در این وب سایت ارائه شده است و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه سوءاستفاده از مطالب این وبسایت را ندارد مگر اینکه نام و آدرس اینترنتی وب سایت خاطرات خوش سفر ذکر شده و یا به مطلب مورد استفاده لینک داده شود.

محتویات وب‌ سایت خاطرات خوش سفر از منابع معتبر داخلی و خارجی مرتبط و توسط نویسندگانی حرفه ای و با تأیید متخصصین گردشگری، تألیف، جمع آوری، ترجمه و تدوین شده است؛ با این حال چون این محتویات قابل تغییر هستند این وب سایت هیچ مسئولیتی در زمینه درستی و نادرستی اطلاعات بخش راهنمای سفر، ویزای توریستی، قیمت هتل‌ ها در زمان رونق یا رکود و… برعهده ندارد.

توجه داشته باشید که با اطلاعات واقعی خود در سایت ثبت نام کنید. چون خاطرات خوش سفر شما را با این حساب کاربری می شناسد و هر گونه اطلاعیه مثل تاییدیه رزرو را به حساب کاربری شما ارسال می کند. بنابراین در صورتی که اطلاعات نادرست وارد شود مسئولیت عواقبش بر عهده خود کاربر است.

به همان دلیلی که در بالا ذکر شد دقت داشته باشید که در هر زمان تغییری در مشخصات خود ایجاد کردید حتما در حساب کاربری خود آن را اصلاح کنید.

اطلاعات کاربران نزد خاطرات خوش سفر کاملاً محفوظ است و با هیچ مجموعه دیگری به اشتراک گذاشته نمی‌ شود. مگر مراجع ذی‌ صلاح و مراجعی که دارای حکم قانونی هستند.

وب سایت خاطرات خوش سفر می تواند از اطلاعات کاربران برای ارسال هدایا، اجرای کمپین های تبلیغاتی، ارسال ایمیل و… ازطرف خود یا مجموعه‌ های همکار استفاده کند.

– وب سایت خاطرات خوش سفر تنها مسئول محتوایی است که توسط نویسنده ها و متخصصین بخش محتوایش، تولید شده است. لینک‌ های داده شده در محتوای خاطرات خوش سفر صرفاً جنبه مکمل دارد و سامیتا هیچ مسئولیتی در قبال آن ها ندارد.

– کاربران توجه داشته باشند که پایگاه اینترنتی وب سایت    khateratekhosh.com و زیر مجموعه‌ های آن است و تنها نیز با همین آدرس با کاربران خود تماس میگیرد. در صورتی که مکاتبه اینترنتی از آدرسهایی جزء آدرس‌ های رسمی معتبر این وب‌ سایت انجام شود مورد تأیید خاطرات خوش سفر نیست.

– اطلاعات مربوط به هتل‌ های ایران که بر روی وب سایت خاطرات خوش سفر قرار گرفته است مستقیماً از خود هتل گرفته شده است.

این اطلاعات شامل قیمت‌ های به روز شده، امکانات، خالی بودن اتاق‌ ها و… است و مسئولیت درستی و یا نادرستی آن متوجه خود هتل است و با وجود تمام تلاشی که وب‌ سایت خاطرات خوش سفر در ارائه بهترین شکل ممکن اطلاعات و به روز رسانی آن‌ها دارد درستی و جامع بودنش را تأیید یا رد نمی‌کند؛ چون علاوه بر اینکه امکان تغییر در اطلاعات وجود دارد ممکن است از ابتدا اطلاعات درستی به خاطرات خوش سفر نرسیده باشد.

قوانین مربوط به انتخاب و رزرو هتل

سیستم رزرو وب‌ سایت خاطرات خوش سفر به گونه ای طراحی شده است تا کاربران به اطلاعات مربوط به هتل‌ ها دسترسی داشته باشند. طراحی تسهیلات رزرواسیون تنها برای قانونی کردن قرارداد بین شما و هتل است و مسئولیت هر گونه سوء استفاده و عواقب ناشی از استفاده نادرست از آن متوجه کاربر است. در صورتی که تخلفی در این زمینه مشاهده شود دسترسی کاربر به اطلاعات قطع می شود..

در جریان پرداخت، احتمال قطع ارتباط شبکه ای وجود دارد. در صورت بروز قطعی ممکن است مبلغی از حساب شما کسر شود. این مشکل توسط بانک رفع میشود و مبلغ کسر شده به حساب شما بر خواهد گشت. توجه داشته باشید که مشکل پیش آمده در این زمینه متوجه خاطرات خوش سفر نیست. هر چند که خاطرات خوش سفر بنا بر تعهداتش پیگیری‌ های لازم را در این مورد انجام می دهد.

– بعد از اینکه جریان رزرو تمام شد. رسیدی برای شما صادر میشود که طبق آن خاطرات خوش سفر  تعهد می‌ کند که رزرو هتل مورد نظرتان را در تاریخ مشخص انجام داده است؛ اما این تعهد فقط به معنای رزرو هتل است نه تضمینی برای ارائه سرویس مناسب از طرف هتل.

با قطعی شدن رزرو هتل، ایمیلی با عنوان قطعی شدن رزرو دریافت می‌ کنید. در این ایمیل لینکی با نام واچر قرار داده شده است که در آن ساعت ورود و خروج به هتل مورد نظر مشخص شده است. شما باید مطابق با این زمان بندی عمل کنید. در صورت اشتباه و یا عدم رعایت زمان بندی هیچ مسئولیتی متوجه خاطرات خوش سفر نیست و همه عواقب احتمالی آن متوجه شخص مسافر است..

در صورتی که مسافران انتظارات ویژه‌ای از هتل داشته باشند. خاطرات خوش سفر  تنها میتواند این انتظارات را به هتل منتقل کند. برآورده کردن انتظارات و چگونگی پاسخ دهی به آن تنها بر عهده هتل است و هیچ مسئولیتی در این زمینه متوجه خاطرات خوش سفر نیست.

در هتل ممکن است امکاناتی غیر از آنچه در قرارداد ذکر شده است وجود داشته باشد. در صورت استفاده از این امکانات، هزینه آن کاملاً متوجه مسافر است و باید مستقیماً با هتل تسویه شود. این امکانات طیف متنوعی از اینترنت، استخر، جکوزی، سونا، نوشیدنی‌ ها و خوراکی‌ های داخل محوطه هتل یا مینی بار اتاق را شامل می شود.

هرگونه سوءاستفاده از ابزارهای تسهیل سازی روند رزرو و خرید که بر روی وب سایت خاطرات خوش سفر قرار دارد ممنوع است و در صورت استفاده نادرست از این ابزارها تمام عواقب ناشی از آن بر عهده کاربر خواهد بود. با مشخص شدن و تأیید این تخلف همه پیامد ها هم چون قطع دسترسی به اطلاعات، هر گونه ضرر مالی یا مسئولیت سوء استفاده افراد دیگر بر عهده فرد خاطی بوده و طبق موازین قانونی با او برخورد می شود.

در صفحه هر هتل در وب سایت خاطرات خوش سفر  برای هر نوع اتاق قیمتی ارائه شده است که در واقع مبلغی است که کاربر به ازای اقامتش در یک اتاق و در یک شب پرداخت می‌ کند. همه این قیمت ها به ریال است و توسط کاربر نیز به ریال پرداخت می‌ شود..

خاطرات خوش سفر امکان جست و جو و بررسی هتل‌ های مقصد را بر روی وب سایت خود قرار داده است. همه کاربران میتوانند قبل از رزرو با استفاده از این امکان اطلاعات هتل را مطالعه و بررسی کنند. هم چنین کاربران در صورت نیاز میتوانند از پشتیبانی و اطلاعات تکمیلی امور مشتریان برخوردار شوند. این پشتیبانی و مشاوره کمک میکند تا مسافر مطابق با نیاز و میلش مناسبترین هتل را برای خود انتخاب کند. با این وجود تأیید نهایی برای رزرو از شخص کاربر گرفته خواهد شد..

عمل رزرو فقط شامل رزرو هتل و مواردی که به طور مشخص در قرارداد ذکر شده است و اموری مانند حمل و نقل، پارکینگ، اجاره خودرو و… را در بر نمی گیرد..

تضمینی که خاطرات خوش سفر در زمینه رزرو هتل‌ها میکند تنها مربوط به عمل روند رزرو است و اصلا به معنای مسئولیت در قبال سرویس ارائه شده به مسافر نیست..

تأیید رزرو از طرف مسافر به معنای تأیید قوانین مقررات کنسلی نیزهست.  بنا به هر دلیلی ممکن است مسافر مقصد خود را تغییر دهد، یا اینکه  سفر خود را به زمان دیگری موکول کند که در این صورت مجبور به کنسل کردن رزرو خود می گردد. در صورت کنسلی رزرو از سوی مسافر، درصدی از مبلغ پرداختی شما به عنوان جریمه هتل مربوطه و درصدی به عنوان کارمزد خاطرات خوش سفر کسر می شود..

وب سایت خاطرات خوش سفر برای رضایت و رفاه هر چه بیشتر شما اعلام می دارد با خرید  و رزرو هتل از خاطرات خوش سفر در صورت کنسلی رزرو، شما فقط جریمه مربوط به هتل را پرداخت می نمائید و هیچ گونه مبلغی به عنوان کارمزد برای خاطرات خوش سفر از شما کسر نخواهد شد.

در صورتی که مسافر رزرو خود را کنسل کند بازپرداخت آن فقط از طریق شماره حساب یا کارت بانکی که خود در سیستم وارد کرده امکان پذیر است. وبسایت خاطرات خوش سفر تمام تلاشش را می کند تا روند بازپرداخت در سریعترین زمان ممکن انجام شود اما با این حال بنا به شرایطی ممکن است این عمل یک هفته طول بکشد.

هر وب ‌سایت فروش آنلاینی، بر اساس علایق کاربرانش سازمان ‌دهی می‌شود تا بتواند خدمت یا کالایی را به آن‌ ها ارائه کند که مطابق با میل آن ها است. همه این وب‌ سایت‌ ها برای ارائه خدمت بهینه به کاربرانشان از کوکی استفاده می‌ کنند. خاطرات خوش سفر نیز برای اینکه بداند کاربران به چه چیزی علاقه بیشتری دارند از کوکی استفاده می‌ کند. علاوه بر این با وجود کوکی شما تنها یک بار اطلاعاتتان را وارد میکنید؛ اما در صورتی که مایل به دریافت کوکی نیستید می ‌توانید مرورگرتان را به گونه ‌ای تنظیم کنید تا هیچ وقت کوکی دریافت نکنید؛ اما باید بگوییم با دریافت نکردن کوکی ممکن است فرصت

استفاده از بخشی از خدمات سامیتا ارائه شده خاطرات خوش سفر را از دست بدهید.

قوانین رزرو بلیط هواپیما (چارتر)

1-مسئولیت هرگونه مغایرت در صحت اطلاعات پاسپورت یا کارت ملی ( نام ، نام خانوادگی ، شماره پاسپورت ، شماره ملی ، تاریخ تولد، تاریخ انقضا و محل صدور ) و شماره همراه بر عهده مسافر خواهد بود.

2-مسئولیت صحت اطلاعات و اعتبار مدرک ویزا در مسیرهای خارجی به عهده مسافر می باشد.

3-نرخ بلیت کودک بالای دوسال معادل نرخ بزرگسال و نرخ کودک زیر 2 سال حدود 15 درصد نرخ بزرگسال خواهد بود.

4-تغییرات احتمالی پرواز ازطریق سامانه پیام کوتاه وایمیل اطلاع داده میشود لذا صحت شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی به عهده خریدار است.

5-آخرین زمان برای کنسل نمودن بلیت پروازهای خارجی و داخلی حداکثر چهارساعت قبل ازساعت پرواز میباشد.

6-هرگونه تغییر در پرواز داخلی شامل جریمه بوده و درصد جرایم مشابه شرایط کنسلی میباشد.

7-قوانین استرداد به شرح زیر می باشد:

o             تا ساعت 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 50%

o             تا ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 70%

o             از ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 480 دقیقه قبل از پرواز 100%

o             بعد از پرواز (No Show) شدن مسافر: 100%

8-بلیت های اینترنتی صرفا از وب سایت فروش اینترنتی khateratekhosh.com قابل استرداد است. همچنین تغییر تاریخ یا کنسلی فقط بایستی از طریق این وب سایت انجام پذیرد.

9-در زمان تاخير بيش از دو ساعت و يا ابطال پرواز توسط ایرلاین ، در صورت درخواست و انصراف مسافر از پرواز پس از تماس با واحد با در دست داشتن بلیط ممهور ایرلاین مورد نظر نسبت به استرداد وجه اقدام فرمایید.

10-پس از کنسل نمودن بلیت، مبلغ آن به صورت اتوماتیک به حساب شما باز خواهد گشت که مدت زمان بازگشت وجه تابع مقررات بین بانکی (24تا72 ساعت) می باشد.

11-چاپ اطلاعات مسیر پرواز توسط مسافر و ارائه آن در فرودگاه به باجه پذیرش مسافر الزامی است.

13-حداکثر 10 دقیقه فرصت برای پرداخت مبلغ صندلیهای خریداری شده و پرداخت آن از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب وجود دارد.

14-حضور مسافر درکلیه فرودگاههای داخلی و خارجی دوساعت قبل از پرواز ضروری است.

15-جهت دریافت کارت سوار شدن به پرواز ، ارائه کارت شناسایی معتبر (کارت ملی- پاسپورت) تمامی مسافران الزامی میباشد.

16-درصورتیکه اطلاعات صحیح مربوط به سن نوزاد وکودک ارائه نگردد، مسافر پذیرش نخواهد شد.

17-میزان بار مجاز و رایگان همراه مسافر 20 کیلوگرم میباشد.

قوانین رزرو بلیط هواپیما (سیستمی)

– 1طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است.

2– هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد و دیده بان ، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و مجدداً خریداری کند.
3– بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد.
4– در قوانین هواپیمایی کشوری، مسافران نوزاد کم‌تر از دو سال، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. و بلیط کودک را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خرید کرد.
لازم به ذکر است که در بلیط‌های نرخ مصوب، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.
5– پس از انجام پرداخت و تایید آن، رزرو و خرید قطعی شده و اطلاعات بلیط به کاربر اس‌ام‌اس و ایمیل می‌شود. هنگام مراجعه به فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.
6– هر نوع کنسلی بلیط از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه بنا بر قوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و بقیه‌ی پول، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت) می‌باشد. این مسئله در مورد پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست و هزینه‌ی بلیط این پروازها در صورت کنسلی (ابطال پرواز)به طور کامل پرداخت می‌شود.

یادآور میشویم در پروازهای سیستمی کنسل کردن کلیه پروازهای توسط خود کاربر انجام میپذیرد ولی برای کنسل کردن رزروهای هواپیمایی ماهان میبایست با پشتیبانی ۲۴ساعته سایت تماس حاصل گردد.

7– لازم به ذکر است که اگر پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین مختلف باشند، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه‌ی کنسلی شود.
8– خریدار حق تغییر قیمت بلیط، دست بردن در مفاد بلیط به هر طریق و هر شکل، و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.
9– طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.